blog

Kalıcı Bileklikler

Kalıcı Bileklikler

Kalıcı BilekliklerGümüş bileklikler

Kalıcı bileklikler. Kalıcı bileklik takmak Türkiye’ de giderek daha popüler hale geliyor. Bu kalıcı bileklik trendinin tam olarak ne olduğunu ve nereden geldiğini merak ediyor musunuz? Detayları bu blogda okuyabilirsiniz!

Kalıcı bileklik nasıl bir şeydir?

Şu anda trend olan kalıcı bileklikler, yerine lehimlenen ince bağlantılı bilekliklerdir. Lehimleme sırasında bilekliğin her iki ucundaki bağlantıların birbirine bağlanabilmesi için bir metal parçası eritilir. Erimiş metal hızla tekrar sertleşip sağlam hale gelir ve bu, bilekliğin bileğinize kalıcı olarak bağlı kalmasını sağlar.

Bileklikleri bu şekilde taktığınızda kendi kendinize gevşetip sıkabileceğiniz bir kapanışı olmadığından bilekliklerin kalıcı olmasını sağlar. Bu durumda kalıcı olmanın sonsuza kadar anlamına gelmesi gerekmiyor, ancak bunun hakkında daha sonra daha fazlasını okuyacaksınız.

Kalıcı bileklik trendi nereden geliyor?

Kalıcı olarak takı takmak mutlaka yeni bir şey değildir. Takı tarihinde, geçmişte takıların her zaman takıldığı ve hatta bazı kültürlerde insanların takılarıyla birlikte gömüldüğü çokTrend bileklikler yaygındır. Ancak takılarınızı çıkarmamak ile çıkaramamak arasında fark vardır.

Mücevher markası Cartier, 1969’da Aşk bilekliği piyasaya sürdüğünde, bu zaten bileklik takmanın oldukça kalıcı bir şekliydi. Bu bileklik tornavidayla sıkılıyor ve tornavidayla tekrar gevşetmedikçe çıkaramıyorsunuz.

Mevcut kalıcı bileklik trendi bir adım daha ileri gidiyor. Bunlar genellikle bilekliktir ancak kalıcı bir halhal veya zincir de tercih edebilirsiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi, kalıcı olmak aslında sonsuza kadar sürecek anlamına gelmiyor. Çoğunlukla çok ince halkalar olduklarından, gerekirse mücevher parçasını her zaman kesebilirsiniz. Ama yine de lehimlenmiş bir mücevher parçasından daha kalıcı olamaz!

Kalıcı bir bilekliğin anlamı nedir?

Mücevheratla ilgili en güzel şeylerden biri çoğu zaman duygusal değere sahip olmasıdır. Mesela sevdiğiniz birinden bir mücevher aldınız ya da bir şeyi sembolize ettiği için. İkincisi kalıcı mücevherlerde de geçerlidir. Bu elbette başkasıyla kopmaz bir bağın çok güçlü bir sembolüdür. Bu nedenle kalıcı bileklikler arkadaşınızla, sevdiğinizle veya aile üyenizle birlikte alabileceğiniz mükemmel bir mücevher parçasıdır. Elbette tek başına, örneğin kendinize olan sevginin sembolü olarak veya özel bir anı hatırlamak için kalıcı bir takı da alabilirsiniz.

Kalıcı bir bilekliği bu kadar popüler yapan şey nedir?

Artık sıklıkla gördüğümüz kalıcı bileklikler, birkaç nedenden dolayı giderek daha popüler hale geliyor. Her şeyden önce, bu arkadaşlık takılarının yeni bir şeklidir ve bu da onu elbette çok eğlenceli hale getirir! Herkes geleneksel bir arkadaşlık yüzüğünü sevmeyecektir, bu nedenle bileklik iyi bir alternatiftir. Bir diğer nedeni ise çok incelikli mücevherler olmalarıdır aynı zamanda bunlara değerli taşlar‘ da takılabilmektedir. Bu sadece tamamen trend olmakla kalmıyor, aynı zamanda her gün giymeyi de kolaylaştırıyor. İnce bir bilekliği diğer bilekliklerle kombinleyebilir veya neredeyse fark edilmeyecek şekilde tek başına takabilirsiniz. Kalıcı bilekliklerin giderek daha fazla görülmesinin üçüncü nedeni ise bileklik almanın güzel bir an olması ve birçok kişinin bunu sosyal medyada paylaşmasıdır. İnsanlar, arkadaşlık bilekliğini sevdiklerine kalıcı olarak nasıl taktıklarını gösteren videolar paylaşıyor.14 ayar altın bileklikler

Kalıcı bir bileklik ister misiniz?

Bu trend hakkında ne düşünüyorsunuz? Kalıcı bir takı mı istiyorsunuz yoksa ‘sonsuza kadar’ olmanız gerekmiyor mu? Pembeelmas.com’ da gerçek kalıcı bileklikler satmıyoruz, ancak tokalı ince bağlantılı bileklikler satıyoruz. Bu şekilde, popüler kalıcı bileklik görünümüne sahip olursunuz, ancak bunu taahhütte bulunmadan yaparsınız. Elbette yine de takılarınızı bir daha asla çıkarmamayı seçebilirsiniz. Özellikle 14 ayar altın gibi bir malzeme seçip takılarınıza iyi bakarsanız, onu gece gündüz çıkarmadan rahatlıkla takmaya devam edebilirsiniz. Merak ettiniz’ mi? O halde tüm bağlantılı bilekliklerimize bir göz atın veya mağazamızdaki  gümüş bileklikleri, doğal taş bileklikleri görebilirsiniz!

İlgili Mesajlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir