blog

Doğal ve Değerli Taş Ametist

Doğal ve Değerli Taş Ametist

Doğal ve Değerli Taş Ametist

Doğal ve değerli taş ametis. Ametist muhtemelen en ünlü değerli ve doğal taşlardan bir tanesidir. Bu sayfada ametistin tarihçesi, anlamı ve şifalı özellikleri hakkında her şeyi okuyabilirsiniz. Ametist, rengi liladan koyu mora kadar değişen bir kuvarstır. Bu renk az ya da çok demir ve manganezin varlığından kaynaklanmaktadır. Brezilya, Meksika, Zambiya ve Uruguay’da görülür.

Ametist Doğal Taişının Anlamı

Doğal ve değerli taş ametist. Alkol kullanımı ve günümüzde giderek artan şekilde her türlü uyuşturucu maddenin kullanımı biz insanlara yabancı değildir. Antik Yunan’da taşa ilk kez ayıklayıcı ve aydınlatıcı etkisinden dolayı ‘a-methustos’ (etki altında olmayan) adı verilmiştir. Konrad von Megenberg, Orta Çağ’daki Ametist‘i ‘yumuşatan, sağduyuyu destekleyen ve kötü düşünceleri uzaklaştıran’ bir mineral olarak tanımladı.

‘İnsanları uyandırır’. Bingenli Hildegard da Orta Çağ’da cilt hastalıklarına ve şişliklere iyi gelen şifalı özelliklerinden bahsederken, Arap dünyasında kabusları uzaklaştırmak için yastık altında ametist taşı kullanılıyordu.

Ametist doğal taş

Ametist

Ametist Taşı

Ametist taşı, doğal taş, sonuçta vücutta ifade edilen her türlü iç meselenin yolunu bulmasına, işlenmesine ve yumuşak ve huzurlu bir şekilde çözülmesine izin vermesi açısından çok iyidir. Pembeelmas.com’ da kaba taş (küçük, orta veya büyük) olarak, kol veya boyun için kolye, yüzük, kolye ucu, bileklik, küpe, halhal sevimli taş olarak mevcuttur.

Ametist nasıl Çıkartılır?

Taş ocakları, yer yüzeyinin altında, örneğin volkanik bir patlama gibi ısınma ve soğuma yoluyla yeryüzünde oluşan damarları aramak için kullanılır. Taş ocağı, yolların, evlerin inşası ve taş ve beton endüstrisi için taşların çıkarıldığı belirlenmiş bir yerdir. Genellikle bir dağ sistematik bir şekilde patlatılarak veya parçalar halinde kazılarak yıkılır. Bir damar bulunduğunda, o bölgede pek çok değerli mineralin bulunma ihtimali yüksektir. Damar elle dikkatlice kazılır, böylece değerli minerallere zarar verme şansı çok az olur. Taş ocağında bulunması günler alabilen yoğun bir süreçtir. Ametistler bazen içi boş boşluklara sahip bir kaya olan jeot şeklinde bulunur. Bir jeodezin içeride olduğu çoğu zaman dışarıdan görülemez; bu ancak jeodez kırılarak açıldığında netleşir. Ayrıca bu değerli taş toprakta serbest olarak da bulunur.

Ametist taşı ve sezgileriniz

Günümüzde kristalin popülaritesi azalmamıştır ancak taş başka nedenlerden dolayı popülerdir. Mor parıltılı taşın yüksek bir titreşimi vardır ve rahatlamanıza yardımcı olduğu, içsel bilişinizi veya sezginizi dinlemeniz için size daha fazla alan sağladığı söylenir. Kristal uzmanlarına göre taşı komodininizin üzerine ya da evin başka bir güzel yerine koyarsanız sakinleştirici, arındırıcı ve koruyucu bir etkiye sahip olacaktır. Bu değerli taşa atfedilen ekstra manevi üstünlük, kristalin daha yüksek bir enerjiyle güvenli temas kurmanıza yardımcı olduğu ve sizin için gerçekten önemli olan şeyin (sezgileriniz) daha derin içgörüsünü kazanabilmenize yardımcı olduğu söylenmektedir. Bu taşın güzel bir son özelliği, üzüntüyü daha kolay işlemenize ve bırakmanıza yardımcı olmasıdır.

Ametist Doğal Taşın Etkisi

Doğal ve değerli taş ametist, etkisi özellikle endişelere ve aceleci düşüncelere karşı iyidir, çoğu zaman baş ağrısı, migren ve uykusuzluğa neden olur. Bu günümüzde giderek daha yaygın hale geliyor. Ayrıca boyun ve omuz kramplarına da iyi gelir. Bu, gerilim baş ağrılarının yaygın bir nedenidir. Burada değerini defalarca kanıtladı.

Ametist-tası

Ametist Taşı

Ametist ayrıca şu rahatsızlıklara iyi geldiği söylenir:

  • Hiperventilasyona karşı gönül rahatlığı verir;
  • Sakinlik, iç huzur ve dengeyi sağlar;
  • Ev hasreti, üzüntü ve öfkeye karşı yardımcı olur;
  • Bağımlılıklara ve eski korkulara yardımcı olur;
  • Arındırıcı etki, iyi meditasyon taşıdır;
  • Uykuyu ve dinlenmeyi uyarır
  • Doğal ve değerli taş ametist zihnini temizler
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir

Ametist Doğal Taşı Kolyeleri

Ametist taşı kolye veya kolye ucu olarak her zaman yanınızda taşımak çok güzel olduğu kadar gerilimlerin olduğu veya aşırı hassas bir atmosferin olduğu mekanlara yerleştirilecek bir taş olarak da idealdir. Aynı zamanda ölçülülük taşı olarak da adlandırılır. Bunun nedeni bu taşın sıklıkla her türlü bağımlılık için kullanılmasıdır.

Ametist doğal taş takı satın al

Ametist doğal taş takı satın almak ister misin? Bu internet mağazamızda yüzlerce ametist taşlarından tasarlanmış çok uygun fiyata ve kalitede takılarımız var. Koleksiyonumuzu her ay  sizler için genişletmeye devam ediyoruz.çeşitli formlarda ametist taşları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir