blog

Mutluluk ve refah için en iyi 5 değerli taş

Mutluluk ve refah için en iyi 5 değerli taş

Mutluluk ve refah için en iyi 5 değerli taş

Mutluluk ve refah için en iyi 5 değerli taş. Şans, refah ve mutluluk için değerli taşlar mı arıyorsunuz? Bu konuda size yardımcı olabilecek beş değerli taşı listeledik.

Bazen şans sizden yana görünmüyor. Hayatınızda olup biten pek çok şey var ve bunlar size diğer insanların başına geldiği gibi kolay ya da doğal gelmiyor. Memnun değilseniz ve hayatınızdaki bazı şeyleri değiştirmek istiyorsanız, çoğu zaman kendiniz üzerinde çalışmanız gerekecektir. Belki bu sizin zihniyetinizdir ya da konfor alanınızın dışına çıkıp harekete geçmek ve mutluluğunuzun peşinden gitmekte zorlanıyorsunuz.

Bazı değerli taşlar hayatınızda daha fazla mutluluk elde etmenize destek olabilir. Örneğin, refahı ve mutluluğu çekerler, zihniyetinize ve azminize yardımcı olurlar veya daha büyük bir içsel refah ve tatmin duygusu sağlarlar.

Şans ve refah için 5 değerli taş

  • Sitrin
  • Pirit
  • Selenit
  • Aytaş’ı
  • Kaplan Gözü

Mutluluk ve başarı için sitrinSitrin taşı

Sitrin güneşli ve neşeli bir değerli taştır. Güzel sarı rengi sizi parlatır, güneşli bir ruh hali verir ve aynı zamanda depresyona da yardımcı olur. Sitrin çok fazla enerji verir ve örneğin tükenmişlik yaşayan veya yorgunluk çeken kişiler için uygundur. Bu sarı, turuncu taş hayattan keyif almanızı sağlar ve özgüven üzerinde olumlu etki yapar. Sizi adım atmaya ve hayallerinizin peşinden koşmaya davet ediyor.

Sitrin berrak ve sıcak bir enerjiye sahiptir ve mutluluk ve başarının taşıdır. Sitrinin en bilinen özellikleri neşe, mutluluk, refah ve yaratıcılıktır.

Değerli taş ülkesinde doğal sitrin bulmak genellikle zordur. Bu taş nadiren bulunur ve bu nedenle pahalıdır. Bu nedenle sitrin genellikle Ametist veya Dumanlı Kuvarsın yüksek sıcaklıklarda ısıtılmasıyla taklit edilir. Bu sahte varyant, doğal Sitrin ile aynı etkiye sahiptir, ancak topraktan gelen doğal Sitrin’den daha az güçlüdür.

Bu sahte varyant Citrine adı altında satılabilir. Ancak söz konusu taşın yanık varyant olduğunu da belirtmekte fayda var diye düşünüyorum. Emin olmak için bunu her zaman bir mağaza veya internet mağazasıyla kontrol edebilirsiniz. Ancak doğal Sitrin ile ilgileniyorsanız, bu genellikle açıklamalarda açıkça belirtilir ve kristalin fiyatı da çok daha yüksektir.

Sahte Citrine’i genellikle renginden tanıyabilirsiniz; bunlar daha fazla bal rengine sahip olan doğal varyanttan daha parlak ve daha koyu sarıdır. Şu anda web mağazamızda yalnızca kavrulmuş, doğal olmayan çeşidi bulunmaktadır.

Şans ve zenginlik için piritPirit Taşı

Pirit güneşin sıcaklığını sembolize eder ve güçlü bir titreşime sahiptir, bu da onu iyi şans getiren ve zenginliği çekmek için kullanılan değerli taşlardan biri yapar. Hayatınızın her alanına bolluk ve refah getirecek güçlü bir tezahür taşıdır.

Bu değerli taş sizi neşeli, güçlü ve kendinden emin kılar. Pirit size hayatı kucaklamayı öğretir ve daha güçlü hissetmenize yardımcı olur. Kendini yere bırak ve eve gel. Pirit iradeyi ve özgüveni destekler. Güçlü bir anlayışa sahip bir taştır ve bu nedenle kendini tanımayı teşvik eder, bastırılmış anıları ortaya çıkarır, zararlı durumların veya hastalık ve semptomların nedenlerine dair içgörüyü teşvik eder.

Refah ve barış için Selenit

Selenit taşı

Mutluluk ve refah için en iyi 5 değerli taş, yazımızda Selenit’e bakalım tüm olumsuzlukları temizler ve aynı zamanda örneğin parayla ilgili olumsuz düşüncelerden kurtulmanıza da yardımcı olur. Beyaz Selenit aynı zamanda refah ve barış taşı olarak da bilinir. Yüksek titreşimler yayarak tüm negatif enerjiyi emer. Selenit aynı zamanda manevi etkisi ile de bilinmektedir. Taş meditasyonu kolaylaştırır ve ruhsal gelişiminiz için enerji sağlar, böylece kişisel yolunuzu güçlü bir şekilde yürüyebilirsiniz.

Kendinize ve sezgilerinize daha fazla güvenmek için ay taşı

Aytaşı

Aytaş’ı duygusal uyum ve refahın taşıdır. Bu kristal kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur ve aynı zamanda duygusal yaşamınızda sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve stres sırasında rahatlık sunar. Taş daha fazla rahatlama sağlar ve hayattan daha fazla keyif almanıza ve takdir etmenize yardımcı olur. Taş aynı zamanda sezgilerinizi de güçlendirerek kalbinizi (veya içgüdülerinizi) daha güvenle dinlemenizi ve böylece hayatınızda daha fazla mutluluk ve refah için doğru adımları atmanızı sağlar.

Kaplanın gözü refah ve başarı için

Kaplan gözü Taşı

Kaplan Gözü içinizdeki gücü harekete geçirir, koruyucu etkiye sahiptir ve daha fazla uyum ve denge sağlar. Bu güzel değerli taş, refahı ve başarıyı daha da çeker, cesareti, azmi ve kararlılığı güçlendirir. Bu taş aynı zamanda üretken olmanızı sağlar ve daha konsantre çalışmanıza yardımcı olur. Ayrıca, bu değerli taş eylemi teşvik eder, bu da onu ders çalışırken ve sınavlar sırasında giymek için iyi bir taş haline getirir. Kaplan Gözü korkuları, kâbusları ve aşırı uyarılmayı destekler, bu yüzden çocuklar için de çok güzel bir taştır.

Mutluluk ve refah için en iyi 5 değerli taş. Bu değerli taşlar‘dan çeşitli takılar (Bileklik) gibi satın alıp takabilir yanınızda (cebinizde) gezdirebilir yastığınızın altına masanızın üstüne yerleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir