blog

Değerli Taşlı Takılarınızın Parlamasına İzin Verin

Değerli Taşlı Takılarınızın Parlamasına İzin Verin

Değerli taşlı takılarınızın parlamasına izin verin

Değerli taşlı takılarınızın parlamasına izin verin. Güzel bir değerli taşlı nazarlık, bileklik veya kolye satın aldığınızda, bundan keyif almanız ve ona iyi bakmanız önemlidir.

Bu şekilde değerli taş  takınız gelecek yıllar boyunca parlamaya devam edecektir. Bir değerli taşın olumlu etkisi için düzenli bakım da şarttır. Değerli taş bakımıyla ilgili ipuçlarımız en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olacak ve değerli taş takılarınızı nasıl güvenli bir şekilde temizleyeceğinizi gösterecektir. Başlamadan önce biraz gemoloji ekleyin.

Hangi değerli taşa sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Farklı değerli taşlar farklı fiziksel özelliklere sahiptir. Bu, örneğin ısıya, ışığa ve temizlik ürünlerine çok farklı tepki verebilecekleri anlamına gelir.

Değerli taş takılarınızı güzel ve temiz tutmak için neye ihtiyacınız var? Değerli taşlı takıları evde temizlemeye yönelik önerilerimizi buradan okuyun.

Öncelikle değerli taşı birkaç dakika su banyosunda bekletin veya musluğun altında durulayın. İnci, kristal veya kehribar gibi hassas değerli taşlara dikkat edin.

Değerli taşlar çok kirliyse kiri çıkarmak için yumuşak bir fırça kullanın. Daha sonra değerli taşı ılık akan su altında durulayın. Radikal sıcaklık değişiklikleri tehlikelidir ve kaçınılmalıdır.

Daha sonra fazla suyu silkeleyin ve taşı yumuşak, tüy bırakmayan bir bez veya güderi ile dikkatlice kurulayın. Değerli taşlı takılarınızın parlamasına izin verin. Tüm kristaller suya dayanamaz.

Musluk suyu, daha yumuşak taş türlerine zarar verebilecek kireç içerir. Ayrıca demir içeren ve gözenekli taşları çok kısa süre durulamak daha iyidir.

Ilık suyla sorunsuz bir şekilde temizleyebileceğiniz kristaller yeşim, pembe kuvars, akik, kaya kristali, sitrin, ametist, dumanlı kuvars ve kaplan gözüdür. Değerli taşlarınızın parlamasına izin verin

Denizden hediye elmaslarTurkuaz değerli taşlı takılar

İnciler gerçek bir doğal üründür, sedefli yüzeylerinden tanınabilirler. Bu sedef, istiridyenin içinde yıllar süren bir süreçte yaratılıyor. İncilerin parlaklığı kırılgandır. Bu nedenle inciler kimyasal maddelere dayanamaz. Losyonlar, parfümler ve ayrıca saç spreyleri incilere zarar verebilir ve parlaklıklarını kaybedebilir. Bu nedenle duşta veya banyoda inci takmayın. Sedefli spor ve yüzme de sedef tabakası için iyi değildir ve bundan kaçınılmalıdır.

İncilerinizi hafif nemli yumuşak bir bezle silerek temizleyin. Bu, incilere yeniden taze bir parlaklık kazandırmak için yeterlidir. Özel temizlik ürünlerine gerek yoktur. Sadece bunu çok sık yapmayın. İncileriniz çok kirliyse incileri sade ılık su ile temizlemeyi düşünebilirsiniz. Güçlü sabunlar kullanmayın, ancak nötr pH’lı az miktarda sabun kullanın.

Lütfen dikkat: incili küpeler ve diğer değerli taşlı takılar için, örneğin altın kaplama öğelerle birlikte. Küpeyi uzun süre çok sıcak suya koymayın. İnciler inciye genellikle yapıştırılan bir iğne ile tutturulur. Sıcak su bu yapıştırıcıyı ve dolayısıyla inciyi gevşetebilir. Değerli taşlarınıza doğru bakım yapılması, doğanın bu değerli armağanlarının tadını çıkarmaya devam edebilmenizi sağlar.

Değerli taşları şarj etme ve boşaltma

Birçok insan değerli taşların gücüne inanıyor. Her değerli taşın kendine ait pozitif enerjisi, anlamı ve etkisi vardır. Değerli taşlı takılar sizi daha yaratıcı, neşeli yapar veya koruma veya sevgi sunar. Bu enerjinin düzenli olarak yenilenmesi gerekir (bu, taşın şarjıdır) ve taşın emdiği negatif enerjinin ara sıra boşaltılması gerekir.

Öncelikle deşarj:

Taşları boşaltmanın birkaç yolu vardır. Bu da taş başına farklı olabilir. Aşağıda en sık kullanılan yöntemleri görebilirsiniz.

Değerli taşları boşaltmanın yaygın olarak kullanılan bir yolu, onu en az beş dakika boyunca akan su altında tutmaktır. Bu sadece musluğun altında yapılabilir. Bazı değerli taşlar sudan etkilenir ve bu nedenle suda temizlenemez. Bu, diğerlerinin yanı sıra angelit, lapis lazuli, selenit, malakit, turkuaz, manyetit ve kalsit için de geçerlidir.

Değerli bir taşı toprağa koyarak negatif enerjiyi serbest bırakabilirsiniz. Bu yöntem hemen hemen tüm değerli taşlar için güvenle kullanılabilir. Değerli taşı nereye gömdüğünü unutma.

Şarj etme:elmaslar

Değerli taşların pozitif enerjisinin ara sıra yeniden doldurulması gerekir. Bu sayede etkinin şiddeti artırılır veya güçlendirilir.

Takıları şarj etmenin bazı yolları şunlardır:

Değerli taşı en az 1 gece ay ışığına koyun (cam arkasında olabilir). Doğal enerji yenilenecek. Dolunaylı bir gece elbette bunun için mükemmel.

Güneş ışığı da güç verir. Güneş ışığı elbette çok daha yoğundur ve her taş buna dayanamaz. Bazıları parlak güneş ışığının etkisi altında renklerini bile kaybedebilir. En iyi zaman gün doğumundan hemen sonra veya gün batımından önce, ışığın çok daha yumuşak olduğu zamandır.

Güneş ışığında şarj etmemeniz gereken değerli taşlar renk değişimleri şunları içerir: ametist, akuamarin, aventurin, beril, sölestin, florit larimar, malakit, opal, gül kuvars, turmalin ve turkuaz.

Değerli taşı kaya kristali veya selenit gibi başka bir değerli taşla temas ettirerek. Değerli taşınızı kaya kristali taşlarının bulunduğu bir kaba koyarsanız (en az 24 saat), taşınız çok yumuşak ve güvenli bir şekilde şarj edilecektir.

Taşın yumuşak enerjisinden dolayı Selenit diğer taşları şarj etmek için de çok iyi bir şekilde kullanılabilir. Değerli taşların etkileri ilaç ya da terapinin yerini tutmaz. Üstelik sadece siz inanırsanız destek veriyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir